A 2017. évi esküvők maguk a romantikus valóra vált vintage-, shabby chic álmok, belecsempészett kis loft hangulattal. Divatos a természet közeli rusztikus esküvő, örök igény az előkelő, elegáns stílus, így erről sem kell lemondanunk, és újdonság a „kisfehér”. A neves divatházak a menyasszonyi modelleket, igazodva az uralkodó stílusokhoz leginkább selyem, tüll, csipke, és még több csipke felhasználásával álmodták meg. Így elmondható, hogy a trendet a romantika, érzékiség és csipkemánia jellemzi, hasonlóan ám még erősebben, mint az előző években. Főszerepbe kerültek az uszályos ruhák, kisebb-nagyobb uszályokkal, fátylakkal, sokszor a ruhán is túlérő fátyollal. Dekoltázshangsúlyos és szexi hátkivágások nyújtanak érzékiséget, gyakorta magasan záródó fazonnal, ahol a kivágások leheletfinom, sejtelmesen áttűnő anyagokkal fedettek. Az elmúlt évekhez képest több a vállas ruha „V” nyakkivágással, valamint az ujjas ruha, ahol a karok tüllel fedettek, csipkedíszítésekkel. A fehér mellett a színek bátrabban helyet kaptak az esküvői ruhákban, de nem tolakodóan, hanem finoman, púder- és pasztell árnyalatokban.
Csodásak a ruhán az elefántcsont, a törtfehér, az ekrü, a barack és pezsgő színek egymással lévő színharmóniái, játékai. Újdonság a púderrózsaszín, a Blush, önmagában vagy törtfehérrel, pezsgőszínnel kombináltan. A test vonalát lágyan követő, laza esésű nőies ruhákat főképp romantikus csipkében álmodták meg a tervezők övekkel, virágokkal, csipkebetétekkel. A magas záródású ruhák a dekoltázsnál, hátnál különböző formájú kivágásoktól egyediek, melyeket gyakorta áttetsző tüll borít csipkékkel, kristályhímzésekkel. Ezzel az arák magukból kevesebbet mutatnak, ám azt annál sejtelmesebben, romantikusabban. A női lélek sokszínűségét sugározzák, a megbízhatóságot, finomságot, érzékiséget.
A letisztult jegyű könnyed ruhák a kényelmet kereső, és egyszerűségében, természetességében rejlő szépséget előtérbe helyező arák számára biztosít csodás viseleteket. A designerek lágy esésű anyagokból, sifonból, selyemből, pamutcsipkéből különféle tervezői praktikákkal tették különlegessé az egyáltalán nem vagy csak egyes részleteiben díszített esküvői modelleket. A nagyszerűséget a minimalista jelleg, a tiszta vonal, az egyes részletek, a nemes anyag biztosítja. Továbbra is divat a fedetlen vállú, nyitott felsőrészű, míderes menyasszonyi ruha, mely utánozhatatlanul kiemeli és karcsúvá varázsolja a derekat. A jó tartást biztosító főanyagot könnyed textilek fedik, lágyan omló szoknyarétegekkel, fodrokkal. A ruhák kiegészülnek exkluzív ékszerövekkel, rögzíthető hát- és váll elemekkel, csipke kabátokkal. Szívdekoltázzsal, merész mély V-kivágással teszik hangsúlyossá a mellet.
Elegáns és romantikus stílusban, az abroncsos klasszikus bő szoknyájú „hercegnős”, az „A” vonalú, szexi hatású sellő-, trombita fazon egyaránt képviseli magát. A kis létszámú esküvőt tartó aráknak kedvez a „kisfehér”, vagyis a rövid menyasszonyi ruha. Alkatához igazodóan mindenki megtalálhatja a számára előnyös formát. A bő szoknyák könnyű, vékony, lágy esésű kelmékből ráncoltak, fodrosak, vagy több részből szabott harangszabásúak. A szűk ruhák lépésbőséget adó hátul nyitott (sliccelt) fazonokban kerültek ki a tervezők kezéből. A modelleket leginkább az 50-es évek ihlették, csipkedíszítésekkel, kristály és gyöngyhímzésekkel, övekkel tették az esküvőhöz méltóvá.
2016-ban minden menyasszony megtalálhatja személyiségéhez, esküvői stílusához, pénzügyi büdzséjéhez igazítottan, a számára legmegfelelőbb menyasszonyi ruhát, hogy érzésben, látványban maradandó varázslattal mondjon IGEN-t szíve választottjának.
MONACO ESKÜVŐI SZALON
Keszthely, Rákóczi út 13.
Bejelentkezés: +36 30 393 2302
Cikkünkben bemutatjuk a különleges alkalmakkor – mint a házasságkötés – kötelező, illetve illendő férfi viseleteket. Az urak estélyi és alkalmi öltözéke egyazon anyagból készült kabátot, nadrágot és mellényt jelent. Az ünnepélyes megjelenés sötét tónusú öltöny, a használható kiegészítők visszafogottak, és a nyakkendő viselése minden esetben kötelező. A legegyszerűbb alkalmi megjelenést half officielnek, azaz félhivatalos öltözetnek nevezik; acélszürke, mélyszürke vagy mélykék színű, általában sima felületű alapanyagokból készül. Kizárólag kék vagy fehér inggel, egyszínű vagy visszafogott mintás (bordó, kék, szürke) nyakkendővel, sötét zoknival és konyakszínű vagy fekete félcipővel viselhető. A félhivatalos öltözet alkalmas délelőtti és kora délutáni megjelenésre, kötetlenebb fogadásokra, és persze esküvőre, de a délelőtti szertartáson nemcsak a vőlegénynek, hanem a meghívott férfiaknak is ez az illő öltözet.
Az officiel, azaz hivatalos megjelenés már kötöttebb, csak mélyszürke és fekete öltöny a megengedett, kizárólag hófehér, duplamandzsettás inggel, sötét vagy ezüstszürke nyakkendővel, fehér vagy szürke díszzsebkendővel. Ehhez az összeállításhoz csak sötét zokni és fekete bőrcipő viselhető. Hivatalos ebédeken, délutáni esküvőkön, vacsorákon ezt célszerű felvenni. A férfi alkalmi öltözet legismertebb és legkedveltebb formája a szmoking, melynek hivatalos rövidítése “black tie” (fekete csokor). Az esküvői öltöny a klasszikus szmoking kevésbé hivatalos, modern alternatívája. Tökéletes viselet esküvőre, operába, komolyzenei koncertre, partikra és lezserebb társasági eseményekre. Tradicionális színe a fekete, de az anyaga, hossza, szabása a korral változik. A mostani divat hosszított és a menyasszonyi ruhával színben harmonizáló öltözéket követel. Az szmoking ünnepi kiegészítői a mellény, a széles spanyol öv, a nyakkendő, a kesztyű és a díszzsebkendő. Különleges a zakó zsebébe tűzött virág, aminek persze passzolnia kell a menyasszony csokrához. A frakk esti viselet, hivatalos rövidítése “white tie”, a fecskefarkos kabáthoz értelemszerűen fehér csokornyakkendő, mélyen kivágott fehér mellény, fekete lakkcipő illik, és persze az elmaradhatatlan fekete cilinder. A zsakett egy modern, fiatalos viselet.
Hosszított fazonú kabát, szürke vagy bézs mellény, színben hozzá illő kesztyű, ezüstszürke plasztron gyöngytűvel. A plasztron egy széles selyemkendő, amit nyakkendőtűvel díszíthetnek. Mindezt megkoronázza egy fekete vagy ezüstszürke cilinder. Esküvői öltözékként számításba jöhet még a Bocskai-ruha is, mert manapság elterjedt a magyaros esküvő. A vőlegény ruháját magyar népi motívumok és paszomány díszíti.
A ruha hagyományosan piros vagy bordó színű, azonban ma már nincsenek előírások. Elfogadott akármilyen szín, kivétel a fehér. A menyecske ruhák még mindig dobogós helyen áll a magyaros szabású, zsinóros, piros vagy bordó színű, fehér köténykés ruha, vagy a régi időkben „babos ruhának” nevezett pöttyös ruha, azonban elfogadottak az alkalmi jellegű kisestélyi, vagy koktél ruhák is. Ha az utóbbi mellett dönt, és többször vesz részt céges rendezvényen, bálon célszerűbb megvásárolni a ruhát, hiszen jobban kihasználható.
Ekkor érdemes elgondolkodni, hogy milyen jellegű rendezvényeken vesz részt, melyen később is viselheti alkalmi ruhaként. Azonban, ha hagyománytisztelőbb a menyasszony, akkor a zsinóros magyaros menyecske ruhát kölcsönzésre ajánlunk, akár a rövid, akár a hosszú változatát.
Azért kölcsönzésre, mert ezeknek a modelleknek a zsinórozása hosszú munkafolyamat, így a vételára magasabb összeg is lehet, viszont a kölcsönzési díj megfizethetőbb.
Menyasszony mint hercegnő
A diadémot viselő menyasszony igazi hercegnőnek érezheti magát. Ez egy félkör alakú, kövekkel vagy gyöngyökkel díszített fejdísz. Például egy kristályokkal díszített ezüst fejdísz csodálatosan mutat a menyasszony fején.
Hajtűk, fésűcsatok és virágbokréták
Ezek a fajta fejdíszek egyre inkább elterjednek. Diszkrét csillogást kölcsönöznek a menyasszonyi viseletnek és kifinomultságot sugallnak.
Ha elég bátor vagy hozzá, hogy magad mögött hagyd a hagyományos esküvői viseletet, választhatsz egy tollból készített fejdíszt is, amit csattokkal tűzhetsz a hajadba. A virágkoszorúk is jól mutatnak a menyasszony hajkoronáján.
A fátyol
A régi hagyományok szerint a menyasszony fedett arccal lép az oltár elé, ami titokzatosságot kölcsönöz a számára. A fátyol szerepe a menyasszony arcának elrejtése, amíg az apa át nem adja őt a jövendőbeli férjnek. A menyasszonyi fátyol lehet rövid, földig érő, könyökig érő vagy az ujjak hegyéig érő. A rövid menyasszonyi fátyol előnye, hogy könnyű és nem takarja el a ruhát. Egyre inkább szokássá válik a hosszú és a rövid fátyol kombinálása: a hosszú típus uszályként ereszkedik a földre, a rövidnek pedig az a szerepe, hogy elfedje a menyasszony arcát. Ez a kombináció a hagyományos stílus újszerű megfogalmazása.
A hosszú fátyol eltakarja a vállakat és könnyed hullámokban hullik a földre. A szegélyét díszíthetik gyöngyök, hímzések vagy csipke. A fátyol egyeseknek kissé tradicionálisnak tűnhet, nekik tökéletes választás egy tuti kalap.
Milyen kalapot válasszak?
Ha alkalmi ruhád egyszerű szabású, nem túldíszített, akkor nyugodtan választhatsz széles karimájú, virággal, tollal díszített kalapot is, ellenkező esetben pedig egy kisebb szélű, szolidabb kalap tűnik inkább jó megoldásnak. Bár mára egyre kevésbé figyelünk oda a kalap-táska-cipő összhangra, alkalmi kalap esetén mégis az az elegáns ha azonos színű kiegészítőket választunk.
1. Időpont és évszak
A nappali és esti esküvőknek megvan a saját meghatározott öltözködési szabályzata. Nappal könnyed és élénk színű alkalmi ruhák ajánlatosak. Este sokkal elfogadhatóbbak a gyöngy díszítésű, flitteres és más csillogó, sötétebb színárnyalatok. A szövetek és a színek az évszaktól függően változnak. A virító színek és a légies szövetek felélénkítik a melegebb hónapokat, miközben a mélyebb tónusok és a gazdag anyagok felmelegítik az őszi és a téli hangulatot.
2. A helyszín
Hol lesz megtartva az ünnepség és az esküvői fogadás? Egy bálteremben? Egy külső helyszínen?
Nyáron lesz-e légkondicionáló berendezés ? Sokat kell majd sétálnod? Sokat kell esetleg ülnöd?
Milyen stílusú ruhában érzed magad kényelmesen? Ne feledd, valószínűleg ugyanezt a ruhát fogod viselni kora reggeltől késő estig.
3. A lányod kívánságai
A lányodnak biztosan van néhány ötlete arra, hogy milyen ruhát szeretne rajtad látni az esküvője napján. A menyasszonyok nem szeretik a nagy meglepetéseket és szerintem te sem. Elsősorban beszéljetek arról, hogy ő mit fog viselni. Ezt követően kérd el tőle a “mit ne hordjunk” listát: Vannak-e olyan színek, amelyektől óvakodnod kell (a fehér mellett, persze)? Esetleg attól fél, hogy ellentétbe kerülsz az ő elképzeléseivel?
Magyarázd el a kivetéseidet, ha vannak (egy bizonyos szín nem áll jól neked) és nézd meg tudtok-e valamilyen mértékben közös nevezőre jutni. Ha nem értesz egyet azzal, amire a lányod gondol, ne vitatkozz vele. Csak próbálj fel mindent és az alábbi két dologból egy be fog következni. Vagy a lányod fog megbizonyosodni arról, hogy miért nem tetszik neked egy bizonyos estélyi ruha, vagy te fogsz megszeretni valamit, amiről nem is gondoltad volna, hogy tetszeni fog.
4. A vőlegény édesanyjának viselete
Hasonlítsd össze a tapasztalatokat a vőlegény anyjáéval. Mindketten kényelmesebben fogjátok érezni magatokat, ha az eleganciátok össze van hangolva. Ha követed a hagyományt, a menyasszony anyjáé kellene legyen az elsőbbség az alkalmi ruha kiválasztásában, így elkerülitek annak a veszélyét, hogy a két anyuka véletlenül hasonló ruhát fog választani.
A nyitótánc kiválasztásakor van kit a zene ritmusa vonz, s aszerint választ, s van kit a hagyományos táncok ejtenek rabul, s ezért amellett dönt. Hogyan tudjuk eldönteni, hogy mit is szeretnénk tulajdonképpen igazán?!
Némi előnyt jelenthet a korábban tanult lépések sora, de a kezdő szintről való elindulás közel sem jelent hátrányt. Mindenki megtanulhat táncolni, mindemellett a feltétlenül szükséges időre egy picit oda kell figyelni. Ugyanis a rendelkezésünkre álló idő, amely az esküvőig még hátra van, általában rövid. A tánctanulásra szánt időszak néhány naptól, héttől, néhány hónapig is terjedhet. Önmagunk ismerete alapján döntsük el, mikor kezdünk táncokat tanulni. Az otthoni gyakorlás is sokat segít a tananyagrögzítésben és abban, hogy a szükséges lépéstávolságunk kialakuljon, s az összeszokás minél előbb teljesüljön.
Egy esküvői felkészítés alkalmával mód nyílik arra is, hogy kipróbáljunk többféle táncot, sőt a tánctanár általában be is mutatja azt, hogy miből lehet választani, vagy elmondja nekünk, személyre szabottan mit ajánl elsajátítani. A tanítvány párjaink által legtöbbször választott, megkoreografált nyitótáncok sora: Bécsi keringő, Angol keringő, Palotás, Rumba, Tangó, Salsa, Charleston, Foxtrott, Slowfox, Csárdás, Zsidótánc. Mindig az egyéniségünkhöz, vagyis hozzánk, a helyszínhez, a ruhához, a zenéhez legmegfelelőbbet válasszuk.
A nyitótánc lényege: az esküvő lakodalmas, táncos-zenés részének a megnyitását szolgálja. Persze van más, jelentőségteljes, hagyományos megnyilvánulása is: amíg az ifjú pár nem táncolt együtt, addig más nem táncolhat. A nyitótáncnak így rendkívüli, meghatározó szerepet ajánlatos tulajdonítani. Az is gyakran előfordul, hogy az ifjú pár együtt még sohasem táncolt, s itt a saját esküvőjükön táncolnak először, ráadásul úgy, hogy egy megkoreografált, gyönyörű nyitótáncot adnak elő. A látvánnyal nem lehet betelni, ekkor mindenkinek a szíve hevesebben kezd dobogni.
A nyitótánc nem maradhat el, legfeljebb eltérhetünk egy picit a tradícióktól. Például: nem a vőlegény táncol a menyasszonnyal, hanem az örömapa és leánya nyitja meg a mulatságot. Minden vidéknek, kulturális közösségnek meg vannak a helyi szokásaik, melyek íratlan szabályok és illik betartani. A közelmúltban hallottam egy boldog édesapától, hogy mi volt a legszebb a lányának az esküvőjén. A következőket említette, ebben a sorrendben: nyitótánc, torta, tűzijáték, a menyasszony, és az egyházi szertartás.
A jól szervezett és összefogott esküvőn remélhetőleg nem is kell másra figyelnie az ifjú párnak, mint hogy élvezzék egymás, és az őket ünneplők társaságát. Egy frappánsan összeállított, programokkal teli esküvőn senki sem fog unatkozni, egymást követik az örömmel teli látványosságok, melyeknek kiinduló- és fénypontja az ifjú pár nyitótánca lehet mindenek előtt.
A minap egy rég nem látott ismerősöm nagy hírrel lepett meg. – Képzeld 18 évi jegyesség után elvettem a menyasszonyom. Azt hiszem, jól meggondoltam – tette hozzá nevetve. Igen, van ilyen is.
Meg van olyan is, aki már az első randin érzi, hogy őket egymásnak teremtették az égiek. Vannak, akik éveket, évtizedeket töltenek együtt szeretetben, békességben mégsem látják elérkezettnek az időt arra, hogy hivatalosan is összekössék életüket, vagy van, akinél egyszerűen csak az elszántság hiányzik, esetleg a pillanat, amikor bevallja önmagának, majd választottjának is, hogy tovább kellene lépni a közösre tervezett úton.
Pedig a „hogyan kérte a kezem?” egy olyan meghitt, szép emlékű „mese”, amelyre szinte mindenki elmosolyodva, szívet melengető válasszal kezd a történet felidézésébe. Az illem csakúgy, mint megannyi szokás, vagy mint a mindannyiunkat körülvevő világ, naponta változik, modernizálódik.
Ma már nem kell tánc-és illemórákra járni, megannyi könyvet fellapozni, hogy kitől kérje meg a férfi jövendőbelije kezét. Szebbé tenni a pillanatot, ha nem is kötelező, de érdemes. Egy biztos: ez egy soha vissza nem térő pillanat. Nem lehet azt mondani, hogy majd jövőre szebben megünneplem a születésnapját, majd jövő karácsonyra szebb ajándékkal lepem meg. Nem. Ez egy egyszeri és megismételhetetlen történet, amiben magunknak alkotunk valamit, ami felejthetetlen.
Mostanában – főleg a már régóta együtt élők – sokszor csak úgy, egyszerűen megbeszélik, hogy össze kellene házasodni, vagy hogy ekkor, meg ekkor lenne jó az esküvő időpontja. Szóval, csak úgy beleesnek az esküvőszervezésbe. Nincs is ezzel semmi baj, de azért higgyék el, akkor is szép egy meghitt vacsorával, vagy férfi részéről egy romantikus: most kérem meg a kezed-del emlékezetessé tenni az eljegyzésüket.
Mert amikor évek múlva azzal állnak majd szembe, hogy „nekünk nem is volt eljegyzésünk”, akkor már késő bánat, ezt nem lehet bepótolni.
– Válasszon egy számukra szokatlan, romantikus helyet! Ez lehet egy, a partner számára vágyott utazás, pl. Párizs, London, Róma, de lehet, hogy itt van egészen közel, talán egy erdei túrázó hely kilátója, vagy egy park valamiért kiemelkedő fája, a tavasz nagyon sok helyet megszépít, felöltöztet a színes virágokkal!
– Készítse kellően elő a megfelelő pillanatot. Kellemes séta a tavaszi napsütésben, csónakázás kettesben a tavon, vacsora egy romantikus kis vendéglőben – ahol a cigányzenész „cinkosan” kacsint…..
– Ha esetleg kifelé a mosdóba menet, odaoson egy pincérhez, s beavatja tervébe, kér egy üveg pezsgőt, a gyűrű lehet akár a pohár alján is.
– Ön nem a szavak embere? Íme csak egyetlen ötlet arra, amikor nem kell semmit sem mondani. Kérje meg kedvese barátnőjét, hogy hívja el őt egy vacsorára, vagy találkozzanak valahol egy parkban. De a barátnő helyett Ön megy el. Alig pár méterre a kedvesétől – megbújva valaki, akár egy gyerek, vagy étteremben egy pincér kezébe adja a gyűrűt, amihez előzőleg egy pici kis kártyára írta: gyere hozzám feleségül! , vagy rejtse ezt a kártyát egy virágcsokorba. De Ön álljon ott nem messze, készenlétbe, hogy közelről láthassa a hatást, s mire a válaszra kerül a sor, már lépjen is oda hozzá.
– Készüljön virággal. Nincs szükség csokorra. Egyetlen szál vörös rózsa a legszebb üzenet , s ha ügyes, igaz rövidebb szárral, de az még egy zsebben is elfér.
– Gyűrűvel még hatásosabb. Nem feltétlen a karikagyűrűre gondolok, hiszen vallom, az éveken át közösen viselt ékszert közösen is kell kiválasztani. Bár, ha előtte már megismerte partnere ízlését, stílusát, akkor még az is belefér. Erre az alkalomra megfelel egy kedves kis gyűrű, ami aztán kísérő-, vagy kabalagyűrű is lehet a későbbiekben. Nem, nem! Ne tessék nagy összegekre gondolni. Menjen csak be egy ásványboltba, ahol kövekből kifaragott csodás kis karikagyűrűk vannak már pár száz forinttól.
– Nem ajánlom azonban, hogy meglepetés partit rendezzen és nyilvánosan kérje meg a kezét. Nem azért, mert félő, hogy nemet mond, hanem azért, mert ez annál sokkal meghittebb kettesben. A „gyere hozzám feleségül” kifejezésnek megannyi szinonimája van.
Ilyen például:
– szeretném, ha gyermekeink házasságba születnének, azt hiszem, Te nagyszerű anya lennél
– szeretnélek úgy bemutatni, hogy Ő az én drága feleségem
– nem kívánhatok szebb születésnapi ajándékot, mint hogy állj Velem az oltár elé
– egyetlen szó motoszkál most a fejemben, amit szeretnék hallani Tőled, az az igen. S mondd, megismételnéd ezt az anyakönyvvezető előtt is ?
– szeretném, ha ott állnál mellettem, hófehér ruhában, s kislányok szórnák lábad elé a virágszirmokat.
…….. és még valami. Az eljegyzéskor a karikagyűrűt a balkéz gyűrűs ujjára, esküvőkor a jobb kéz gyűrűs ujjára kell felhúzni.
Amíg a nők a tökéletes esküvőről, addig a férfiak a tökéletes legénybúcsúról vizionálnak. A legénybúcsú ugyanis a bulik Rolls Royce-a. A vőlegény utolsó nagy estéjét bajtársai igyekeznek a lehető legemlékezetesebbé tenni, ám ez nem mindig sikerül. Soha ne feledd, ez a vőlegény kalandja, nem a tiéd, így az első és legfontosabb az, hogy ő mit szeretne. Egy hosszú hétvégét egy távoli nyaralóban, esetleg egy őrült napot a városban, netán egy nyugodt estét a helyi bárban? Akárhogy is, mindenképp egyeztess vele, és ha megvan a kiindulópont, a te munkád is könnyebbé válik. Akárcsak a helyszín, a vendéglista is amolyan irányadó jelleggel bír, úgyhogy a legjobb összeállításra törekedj. Gondolj arra, ha meghívod a menyasszony apját, testvérét vagy barátait, az mennyiben változtatja meg a csoport dinamikáját. És még valami. A minőséget tartsd szem előtt, ne a mennyiséget, ügyelve a vőlegény igényeire is. Ha összeállt a baráti kör, szerezd be a szükséges elérhetőségeket, és készíts levelezőlistát. A legénybúcsúnak az esküvő közelében kell lennie, de nem olyan közel, hogy az hatással legyen a nagy eseményre. Általánosságban ismert tény, hogy az esküvő előtti napra kitűzött legénybúcsú óriási baklövés, szóval ne tedd. Az optimális az, ha két-három héttel a nagy nap előtt tartjátok meg a legénybúcsút, a pontos időpontról pedig jó, ha már hónapokkal ezelőtt megkezditek az egyeztetéseket. Szerencsés esetben már hónapokkal a buli előtt ismert annak dátuma, így a kapkodás, és az azzal járó kellemetlenségek minimalizálhatóak. A helyszín lefoglalása, a program megszervezése, a menü kiválasztása, az ital megrendelése, a zene biztosítása, az egyenpólók megtervezése mind időigényes kulcsfeladat, a legjobb, ha minél előbb a végére jársz. Nincs annál rosszabb, ha a legénybúcsú hétvégéje vagy napja unalomba fullad. A legénybúcsú akkor ér véget, amikor mindenki épségben nyugovóra tért.
Hagyományos formája a leánysirató, amelyet közvetlenül az esküvő előtt tartottak. A leánybúcsú legalább olyan hasznos, mint a legénybúcsú – de egészen másként. Hazánkban is hosszú múltra tekint vissza, úgy tartották, hogy minél zajosabb a mulatság, annál boldogabb lesz az ifjú pár. E mulatságot az esküvő előtt egy héttel szokták rendezni, hogy mindenkinek legyen ideje kellően kipihenni magát. A leánybúcsúról első körben érdemes tudni, hogy a legénybúcsúhoz hasonlóan a barátok, pontosabban barátnők szervezik, teljes titokban. Ahhoz, hogy egy sikeres partit rendezzünk, sok figyelemre lesz szükségünk. Gondoljunk arra, hogy olyan estének kell lennie, amelyet soha nem felejt el a menyasszony. Az ötlet kidolgozásakor mindig figyelembe kell venni barátnőtök karakterét: egy vidám nyílt személy vagy inkább csendes, introvertált személyiséggel rendelkezik. Mivel a buli különösképpen a menyasszony tiszteletére készül, vigyázzunk arra, hogy örömét lelje benne. A leánybúcsú ötletei eléggé egyformák manapság: egy nagy csapat lány egy klubban röhögnek és pletykálnak, mint a kisiskolások. Tanácsom az lenne, hogy próbáljatok egy egyedi leánybúcsút szervezni. Példának okáért rendezhettek egy tematikus bulit, ahol mindenki egyformán van felöltözve. Ne menjetek a megszokott étterembe ahol a pincérek is ismernek, hiszen ez a barátnőtök utolsó leányestéje, szervezzetek neki egy különleges és újszerű bulit.
Ha merészebb beállítottságú a menyasszony nyugodtan gondolkodhatsz valami merészben. Próbáljatok ki olyan dolgokat, amelyeket eddig még sohasem: bungee- jumping, paintball vagy akár quadokkal száguldozhattok az erdőben. Egyet bizton állíthatunk, roppant szórakoztató és maradandó élmény, aminek elérése a cél egy ilyen lány-bulin!
Ha a barátnőd mégsem szereti a veszélyes dolgokat, rendezz egy pikniket, vagy egy sátras hétvégét, és figyelembe kell venned azt is, hogy lehet szívesebben töltene el egy csendes estét barátnői társaságában.